Οι δύο νέες σειρές γυναικείων ρολογιών που παρουσίασε η Hublot στο φετινό SIHHακολουθούν πιστά τις επιταγές της fusion φιλοσοφίας που έχει υιοθετήσει η συλλογή Big Bang, καθώς συνδυάζουν στο καντράν δύο εντελώς αντισυμβατικά υλικά: τον άνθρακα και τη μεταξωτή οργάντζα. Η πρώτη σειρά ονομάζεται Big Bang Broderie Sugar Skull και περιλαμβάνει ρολόγια που στολίζονται με πολύχρωμα κεντήματα σε καντράν και λουράκι, ενώ η στεφάνη τους φέρει σπινέλιους, ροζ ή μπλε ζαφείρια. Η δεύτερη σειρά ονομάζεται Big Bang Broderie και αποτελείται από μοντέλα που έχουν στο καντράν, στη στεφάνη και στο λουράκι λευκά ή μαύρα κεντήματα. Φιλοτεχνημένα από την ελβετική εταιρεία Bischoff, τα κεντήματα σχηματίζουν νεκροκεφαλές που είναι ένα από τα αγαπημένα μοτίβα τηςmanufacture. Όλα τα ρολόγια έχουν κάσα κατασκευασμένη από ατσάλι, κίτρινο χρυσό ή μαύρο κεραμικό, διαμέτρου 41mm, λειτουργούν με τον αυτόματο μηχανισμό HUB1110 ο οποίος διαθέτει power reserve 42 ώρες και διατίθενται σε περιορισμένη έκδοση 200 κομματιών.
![](https://www.chronosplus.gr/wp-content/uploads/2016/01/Νέα-Hublot-Big-Bang-Broderie-από-άνθρακα-και-μετάξι-770x402.jpg)